رنو تراکس

رنو تراکس یک شرکت تولید کننده خودرو فرانسوی است که در شهر بولوین –بیانکور فرانسه  مستقر شده است که در تولید انواع خودرو و توزیع کلاس های مختلف هم چون خودروهای سنگین تجاری و نظامی فعالیت مستمری دارد.شرکت رنو تراکس در ابتدا بخشی از شرکت رنو بود اما از سال 2001 مالکیت آن به گروه ولوو تراکس تعلق گرفته است.

در سال ۲۰۰۰  رنو به دلیل قراردادی که با ولوو  امضا کرد با واگذاری ۲۰ درصد سهام ولوو به این شرکت،رنو در ساخت کامیون حضور فعالی پیدا کرد و با آغاز ساخت اولین کامیون رنو ،شرکت رنو تراکس یکی از مهمترین شرکت های زیر مجموعه رنو شکل گرفت و فعالیت خود را در زمینه ساخت انواع کامیون و خودروهای سنگین آغاز کرد. رنو در سال ۲۰۰۱ ساخت دوچرخه‌های کوهستانی و خیابانی را آغاز کرد و مشارکت رنو و نیسان سبب شد که نیسان به سود دهی بیشتری برسد.

در سال ۱۹۰۳ در مسابقه‌ای که بین پاریس و مادرید انجام شد، مارسل رنو در اثر تصادف در سن ۳۱ سالگی درگذشت. در این تصادف ۶ نفر کشته و ۱۵ نفر دیگر آسیب دیدند. در این سال (۱۹۰۳) فرناند رنو، شروع به دایر کردن شبکه فروش محصولات رنو و تأسیس شرکت تجاری در کشورهای انگلستان، بلژیک، ایتالیا، آلمان و اسپانیا کرد.

در سال ۱۹۰۵ شرکت رنو ، سفارشی برای ساخت ۲۵۰ دستگاه تاکسی دریافت کرد، که این قرارداد، منجرب این شد که ، رنو را از یک کارگاه، به یک کارخانه تولید انبوه و سازنده شماره یک صنعت خودور فرانسه تبدیل کند. در سال ۱۹۰۷ حدود نیمی از تاکسی‌های شهر لندن، متعلق به کمپانی رنو بودند. در سال ۱۹۱۹ لوئی رنو در صنایع اتومبیل اروپا به طور جداگانه در میان رقیبان آمریکایی رخنه کرد و با آنها به رقابت پرداخت.

در پایان جنگ جهانی اول ؛مجموعه صنعتی رنو همراه با کارخانه‌هایی در بلژیک، انگلستان و اسپانیا، کماکان تولیدکننده اصلی خودرو در فرانسه محسوب می‌شد. در سال ۱۹۴۰ پس از آنکه فرانسه به اشغال آلمان درآمد، لوئی رنو از ساختن تانک برای آلمان نازی سر باز زد و آلمان‌ها کنترل کارخانه را در دست گرفته و شروع به ساخت کامیون‌های بارکش رنو  نمودند.

 شرکت رنو در سال ۱۹۹۰ کارخانجات ماک را خریداری کرد و در حال حاضر نیز مالک آن است. رنو در سال ۱۹۹۹ شرکت رنو ۱۵ درصد سهام خود را به نیسان داد و معادل، ۴۵ درصد از سهام نیسان را خرید. در همین سال سامسونگ نیز به رنو پیوست و با مشارکت دو شرکت رنو سامسونگ موتورز راه‌اندازی شد.

شرکت رنو تراکس از بزرگترین تولیدکنندگان خودروهاهی تجاری و انواع کامیون رنو در اروپا به شمار میرود. از آغاز فعالیت رنوتراکس تا سال 2002 نام رسمی  شرکت خودروهای صنعتی رنو بود و در سال 1992 به بعد از نام رنو وی آی استفاده کرده است.شرکت رنو تراکس از سال 2003خط تولید اتوبوس ها ی خود را نیز راه اندازی کرد.

شرکت رنو تراکس در  همان سال  ابتدای آغاز فعالیت تا هم اکنون به عنوان یکی از پیشتازان صنعت خودروهای سنگین در جهان مطرح می باشد کهبه عنوان یکی از مهمترین های صنعت حمل ونقل جاده ای جهان شناخته شده می باشد.کامیون رنو تراکس  علاوه بر کشور فرانسه در کشو رهای دیگر جهان همچون اسپانیا  نیز تولید می شود و رنو تراکس در 100کشور جهان دارای نمایندگی های فعالی می باشد.

رنو تراکس در سال 2011 به دلیل ارائه خدمات بی نظیر به مشتریان و کیفیت بالا در طراحی و ایمنی خودرو های تولیدی خود بعد از فولکس واگن و پژوسیتروئن به عنوان سومین خودرو اروپائی جهان شناخته شده است.

رنو تراکس سال هاست که فعالیت خود را در ایران آغاز کرده است و به واسطه نماینده رسمی و انحصاری خود شرکت آریا دیزل فروش انواع کامیون و کشنده رنو تراکس فرانسه را در ایران برعهده دارد و با سرلوحه قراردادن رضایت مشتریان قدم به بازار رقابتی صنعت خودرویی ایران گذاشته و مدعی است که با تکیه بر کیفیت و مزایای قابل توجه محصولات و با بهره گیری از نیروی انسانی مجرب و کارآمد متمایز از دیگران در امر خدمت رسانی هرچه بهتر به کشورمان گام برمیدارد.

آریا دیزل امیددارد تا با همکاری با شرکت رنو و با سالها تجربه در امر صنعت میتواند فردایی موفق برای تجارت کشورمان و  چشم انداری روشن برای خود متصور شوند.

برای اطلاع از فروش اقساطی کامیون رنو بر روی لینک کنید.