رنو سری T

شرکت رنو از سال 1899 در فرانسه فعالیت خود را آغاز کرد و تا بحال توانسته به بیش از 118 کشور دنیا همچون ایران محصولات خود را صادر کند. کمپانی رنو به تولید خودروهای  تجاری همچوم کامیون های باری سنگین و سبک و خودروهای سواری می پردازد. رنو تراکس به عنوان چهارم خودروساز جهان نام گرفته است.رنو در ایران از طریق نمایندگی آریادیزل محصولات رنو را مونتاژ می کند.همکاری رنو و نمایندگی آریا دیزل به سال ۲۰۰۶ و زمان تاسیس آریادیزل بر می گرددآریا دیزل همزمان با واردات برخی محصولات رنو اقدام به تولید و مونتاژ کشنده رنو T نیز کرده است.
سال ۲۰۱۴شرکت رنو از محصولی  رنو سری T رونمایی کرد که در سپتامبر همان سال در جشنواره IAA در فرانسه موفق به دریافت جایزه کامیون سال شد. کامیون سری T به دلیل طراحی زیبا و هدفمند و کیفیت بالای قطعات توانست در همان سال جز یکی از محصولات پرفروش شرکت خودرو سازی رنو قرار بگیرد.

رنو  سری T برای بررسی های نهایی و آموزش پرسنل آریادیزل به منظور تولید و منتاژ محصولات جدید رنو در خط تولید این شرکت واقع در اشتهارد، به کشور وارد شدند. اولین هدف از واردات این کامیون رنو سری تی در ابتدا بازاریابی محصول است. موارد دیگری چون آماده سازی و آموزش مهندسان خط تولید آریا دیزل و همچنین رونمایی موازی نمونه وارداتی در کنار اولین نمونه تولید داخل است.
در حال حاضر قطعات CKD اولین رنو سری T  تراکس نیز به گمرک کشور وارد شده است که با حضور مهندسان فرانسوی در محل تولید خودرو و تکمیل فرایند آموزش پرسنل و تیم مهندسی آریا دیزل، مونتاژ این قطعات نیز آغاز خواهد شد.
توجه به این نکته که پس از فرانسه، ایران دومین کشوری است که مجوز تولیدسری سنگین وزن T رنو تراکس را دارد و افتخار این مهم ازآن شرکت آریا دیزل موتور است. رنو دیگر از گیربکس زد اف استفاده نکرده است و گیربکس جدیدی به نام اپتی درایور را با کد AT2612E برای موتور ۵۲۰ اسبی بر روی کشنده تی نصب کرده است,در واقع همان گیربکس I-shift ولوو است اما با نامی دیگر.درحال حاضر رنو سری T در ایران با کلاس کشنده T480  در شرکت آریا دیزل مونتاژ و تولید می شود. 

در نهایت رنو سری T یک کشنده تک محور قدرتمند در صنعت خودورسازی است که که در ایران با نام تجاری T480 در ناوگان حمل ونقل، برای جابه جایی  بارهایی با تناژ بالا از آن استفاده می شود و مورد استقبال بالای رانندگان محترم قرار گرفته است.

کمپانی کامیون سازی  رنو پس از طرح های OptiFuel Lab یک و دو اینک برای تطبیق بهتر کشنده رنو T با استانداردهای اروپایی در راه و همچنین کاهش مصرف سوخت تا ۱۳ درصد پروژه جدید را تحت نام Falcon با همکاری شرکت های صاحب نامی همچون میشلن و توتال به راه انداخته است.

این پروژه تمرکز خود را بر روی طراحی یک کشنده و تریلی ترکیبی جمع کرده است که بتواند مصرف سوخت را تا میزان قابل توجهی کاهش دهد، ایرودینامیک بهتر ، تایر با مقاومت غلتشی کمتر و بهبود قابلیت‌های موتور از جمله اهداف این برنامه است که تا سال ۲۰۲۰ انجام خواهد شد.

مشخصات فنی کشنده رنو سری T

موتور:
شش سیلندر خطی با سر سیلندر یک تکه

مجهز به سیستم هایscrو egr به نام DTI

موتور ۵۲۰اسب بخار

گیربکس

گیربکس AT2612E

 

شاسی:
شاسی این کامیون منحصرا شاسی VOLVO FH بوده و شاسی های ۲*۴ و ۴*۶ و ۲*۶ و شاسی تاندم قابل دسترس است.

کابین:
کابین آن به دو صورت اصلی high sleeper cab و sleeper cab است وهر کدام نوع های مختلفی مانند دی کب و های روف کب را داراست
داخل کابین راننده فوق العاده راحت وایمن است.دکمه های داشبرد به گونه ای طراحی شده اند که بیشترین دسترسی را به راننده میدهد بر روی داشبرد کامیون یک مانیتور ۷اینچ با قابلیت تاچ که به خوبی از سیستم های ناوبری و دوربین های سفارشی در بقل و پشت کامیون پشتیبانی میکند وجود دارد.ایرادی که میتوان از فرمان این کامیون گرفت این است که دکمه های روی ان نسبت به کشنده های Actrosو volvo FH کمی از محل جایگیری دست راننده دور است.قابل توجه ترین قسمت کابین تخت های آن است که هردو کشویی بوده و تخت بالا میتوان قسمتی از آن را به بیرون کشید و بالا برد تا حفاظی برای فرد محسوب شود.
دیگر چیزی که شمارا به یاد ولوو می انداز چرخش صندلی شاگرد ۹۰ درجه به سمت داخل و یک میز برای خوردن غذا و… در جلوی آن قرار میگیرد.
کمد های آن فضای مناسبی برای راننده ایجاد میکند که مجموعا دارای ۵ کمد بزرگ است یکی از آنها یخچال در زیر تخت است.
دیگر خاصیت کابین های اسلیپر این کشنده کف کابین به صورت صاف بوده و هیچ برامدگی ای ندارد.

برای مشاهده کاتالوگ رنو t بر روی لینک کشنده رنو t480کلیک کنید.