شرایط گارانتی

واحد خدمات پس از فروش

آریا دیزل موتور

نماینده انحصاری رنوتراکس فرانسه

 

امروزه تمامی شرکت های تولید کننده خودروی سنگین در بازارهای با رقابت بسیار فشرده سهمی در جلب رضایت مشتریان خود دارند تا در این رهگذر با عرضه محصولات خود نقش بیشتری در گرداندن چرخ صنعت داشته باشند.در این راستا علاوه بر فعالیت های گسترده در راستای بهبود کیفیت محصولات ارائه  خدمات پس از فروش نیز امری اجتناب ناپذیر و ضروری می باشد.خدماتی که شرکت های سازنده خودروی سنگین با پرداخت هزینه  های قابل توجه مسئولیت ارائه آنها را بر عهده می گیرند.این دستورالعمل به منظور ایجاد زبان مشترک میان شرکت آریا دیزل و رانندگان محترم این شرکت در  تبادل اطلاعات و مناسبات همه جانبه تهیه و تدوین شده است .

تعریف گارانتی :

واژه گارانتی مجموعه تعهداتی گفته می شود که سازنده در قبال وقوع هرگونه ایراد ناشی از کیفیت نامطلوب محصول خودیا شرایط خاص ، جهت رفع آن چه از طریق تعمیر و چه از طریق تعویض قطعات بر عهده میگیرد.در این حالت هزینه های تعویض، تعمیرو اصلاح عیب بر عهنده تولیدکننده محصول است. گارانتی یک نوع خدمات به مشتری است و مشتری را در مورد قابلیت اطمینان وسیله خریداری شده مطمئن  می سازد. هدف گارانتی اطمینان از تعمیر مشکلات فنی که مربوط به سازنده می باشد در محدود مشخص قرار دارد .تهیه داده های فنی و آماری  به منظور بهبود کیفیت ممحصولات

تعریف وارانتی :

تمامی خدماتی که دردوره گارانتی به مشتری داده می شود در دوره وارانتی نیز وجود دارد  و تنها تفاوت آن یا گارانتی آن است که دوره وارانتی هزینه خدمات انجام شده توسط مشتری پرداخت می شود. شرکت آریا دیزل موتور به مدات ده سال پس از فروش آخرین نوع ومدل محصولات خود، تامین کلیه قطعات یدکی مورد نیاز و ارائه خدمات تعمیراتی را تضکین می نماید.

حدود پوشش گارانتی :

تعهدات گارانتی شرکت اریا دیزل موتور شامل هزینه اجرت کار، تعویض یا تعمیر قطعه وهزینه جانبی می باشد.این تعهدات شامل مواردی است که براساس ضوابط و دستورالعمل ها ، شریط گارانتی  برای آن برقرار بوده وو مورد تائید کارشناسان شرکت آریا دیزل نیز قرار گرفته باشد.

گارنتی این موارد را شامل می شود:

  • تعویض ، تعمیر اساسی و یا اصلاح قطعات  معیوب مربوط به سازنده
  • پذیرش هزینه اجرت و نیروی کار لازم  مربوط به تعویض تعمیر و اصلاح قطعات

شرایط برقراری گارانتی :

برای استفاده از خدمات گارانی محصولات شرکت آریا دیزل کلیه شرایط زیر باید مورد نظر قرار گیرد:

  • محدوده زمانی و کیلومتری
  • رعایت دقیق توصیه های مربوط به نحوه استفاده و سرویس خودروی سنگین

واحد فنی گارانتی :

شروع دوره گارانتی از تاریخ تحویل خودروی سنگین به مشتری که در دفترچه گارانتی ثبت می گردد آغاز می شود و امکان تغییرآن به هیچ عنوان میسر نمی شود.به منظور حمایت از حقوق مصرف کنندگان اگر چناچه خودرویی سنگین جهت رفع ایرادات خودروی سنگین تحت شرایط احراز شده در مدت زمان باقیمانده از دوره ضمانت خودروی  سنگین برای نمایندگی مجاز مقدور نباشد یا خدمات پس از فروش شرکت خود را موظف میداند.

تعمیر خارج از گارانتی :

در موارد خاص که امکان تهمیرات در نمایندگی مقدور نباشد میتوان تعمیرات را در تعمیرگاه غیر زیر نظرو با مسئولیت نمایندگی مجاز انجام داد.در این شرایط هر گونه افزایش قیمت تعمیرات ویا دستمزد علاوه بر قیمت معمول درج شده در فاکتور،قابل بررسی خواهد بود.

 

جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.